| AntonioKepslo a întrebat:

Salut, am 1.90 cm si in jur de 70 kg dar nu ma simt prea bine in corpul meu, gen as vrea sa fiu mai bine facut (sa mai iau in greutate 10 kg) si sa am un abdomen frumos, nu unul aiurea. Ce as putea face? Ce as putea manca dar sa fie sanatos si bogat in calorii sau proteine care m-ar satura? Nu ma pricep... multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa incepi a manca mai mult si a face un sport, ca sa fii sigur ca acele kilograme se depun la muschi, nu pe burta sau solduri, ca tesut adipos.
Poti manaca foarte sanatos, atata vreme cat manaci fructe proaspete, salate de cruditati, vegetale crude sau gatite si carne. Fiecare masa trebuie sa contina vegetale, carne si eventual putin carbohidrati (paine sau orez).

1 răspuns:
| EnjoyLife69 a răspuns:

Baga-te la sala si in rest mananca foarte mult, cel mai important este ca trebuie sa te inveti sa mananci mai mult decat simti tu nevoia, doar asa cresti, nu incerca diete sau mai stiu eu ce doar baga foarte mult orez si pui in tine si in 2-3 luni o sa vezi rezultate sigur...