| Maleok a întrebat:

Salut,am 1.90 si 60 kg fac sala de 1 luna as vrea sa-mi cumpar u8n gainer Whey Mass gain, New Mass Mutation sau Gainer 737, e ceva bun sau vreau sa ascult parerea voastra despre gainer!

7 răspunsuri:
| Vladut650 a răspuns:

Daca faci sport (sala) decat de o luna de zile, nu iti recomand sa iei suplimente din prima. Alimentatia conteaza 90% suplimentele 10%. Bazeazate pe o alimentatie bogata in proteine/carbohidrati. Proteine = carne/branza/oua/migdale etc.
Carbohidrati = cartofi/orez/paste etc.
Si un program de antrenament bun.

Totusi un gainer bun ar fi.

ON Serious Mass - Optimum Nutrition

| Maleok explică (pentru Vladut650):

Am avut un Serious Mass de 2, 7KG si l-am folosit fara sala, am adaugat numai vreo 2 KG.Din 5.5KG de gainer cam cate KG adaugi+sala!?

| Vladut650 a răspuns (pentru Maleok):

Cum sa iei suplimente fara sa faci sport? Sa nu crezi ca daca iei un gainer foarte bun sau orice alt supliment in cateva luni o sa pui 10kg de muschi pe tine. Muschii se pun in ani de zile, daca pui 4-5 kg pe an e foarte bine. Nu poti pune 10kg de muschi in cateva luni. + ca 80% conteaza alimentatia. Eu iti recomand serious mass, dar sa stii ca cu orice supliment rezultate se vad abia dupa 5-6 luni in care iei acel supliment si faci sala. Nu poti lua Serious Mass stand acasa si asteptand sa se puna masa musculara pe tine.

| Maleok explică (pentru Vladut650):

Eu nu vreau mushchi, eu vreau si grasime, nu vreau sa se vada pe mine toti muschii vreau sa nu fiu slab, am un prieten cu un gainer de 4, 5KG a pus pe el 10 KG de grasime cu tot cu muschi!

| Vladut650 a răspuns (pentru Maleok):

Pai daca vrei grasime, pune si mananca de 5-6 ori pe zi cartofi prajiti cu carne...mai baga cate un snickers inainte de culcare si te ingrasi. Cum adica nu vrei muschi? Pai vrei sa cresti in masa musculara sau in grasime? Ca sa stim. Prietenul tau a pus 10kg de grasime sau de muschi? In cat timp?

| Maleok explică (pentru Vladut650):

Intr-o luna cu 4, 5 KG de gainer+mancare..eu vreau sa cresc in tot adica nuv reau muschi curat dar asa s anul fiu slab. Apropo ce parerea aid espre SUper MAss-R de l; a Redis?

| Vladut650 a răspuns (pentru Maleok):

Pai sa stii cand cresti in masa musculara automat cresti si in greutate. Sa nu faci prostia sa cumperi ceva de la Redis, e cea mai proasta firma.
http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/BSN-True-Mass/ Si acesta este un gainer bun.