| tavfagsfsafgsa a întrebat:

Salut am 10 ani si vreau sa fac muschi fara gantere, haltere si fara sala la biceps triceps abdomen si piept va rog repede

Răspuns Câştigător
| MonrealLuigi a răspuns:

Buna. Incearca flotari, dar nu exagera. La varsta ta nu e recomandat, fiindca sunt sanse de a nu mai creste oasele. (ramai mic)

14 răspunsuri:
| tavfagsfsafgsa explică (pentru MonrealLuigi):

Cam cate pe zi

| tavfagsfsafgsa explică (pentru MonrealLuigi):

Alt cv in afara de flotari nu este?

| Vladut650 a răspuns (pentru MonrealLuigi):

Cine ti-a spus ca ramai mic de la exercitii? Esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea nu?

| MonrealLuigi a răspuns (pentru tavfagsfsafgsa):

Https://www.youtube.com/watch?v=jCDfw3ndTXQ uite-te pe canalul acestui baiat daca chiar esti asa interesat. :D Spor.

| tavfagsfsafgsa explică (pentru MonrealLuigi):

Si cate de alea tr sa fac pe zi? Tr sa fac de toate felurile?

| OoBunnyoO a răspuns:

Inotul este foarte bun, daca poti. Daca nu, flotarile sunt cele mai bune.
Si atat timp cat nu exagerezi cu ele, este ok, nu vei ramane mic.

| presus a răspuns:

Cum sa-i dai lui funda? "sunt sanse de a nu mai creste oasele" laughing. Flotarile ajuta foarte mult la dezvoltarea ta, iti mareste cutia toracica. Cand faci flotari lucreaza pectorali, ticeps, spate si putin biceps. Daca faci dimineata 3 seri si seara 2 seri de flotari... intr-o luna o sa vezi diferentele, bafta!

| presus a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Chiar daca exagereaza cu flotarile... n-are de ce sa ramana mic. Nu-i afecteaza coloana sau mai stiu eu ce, ci din potriva ii dezvolta cutia toracica si multe alte oase.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru presus):

Ma refeream daca exagereaza cu sportul in general, daca incepe sa faca bodybuilding sau sa faca fitness. Cand exagerezi cu sportul in timp ce esti inca in crestere, este posibil sa nu ajungi la inaltimea la care ar trebui sa ajungi si sa ramai cu cativa centimetri mai mic.
Plus de asta riscul de a te accidenta este mai mare cand esti mic.

| tavfagsfsafgsa explică (pentru presus):

Da conteaza ora sau nu?

| aurelian098 a răspuns:

La 10 ani nu poti face muschi esti inca la stadiul de embrion

| Vladut650 a răspuns (pentru tavfagsfsafgsa):

Mai copile, tu la varsta de 10 ani nu ai ce muschi sa faci. Du-te la inot, acolo te vei dezvolta incetisor.

| presus a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Scuza-ma ^

| presus a răspuns (pentru tavfagsfsafgsa):

Conteaza