| Gabyasd a întrebat:

Salut, am 12 ani si am o intrebare, eu vreau sa merg la sala dar nu stiu daca imi trebuie o limita de varsta.

Răspuns Câştigător
| marinel123 a răspuns:

Nu conteaza varsta nu ii mai asculta pe alti dupa 6 luni - 1 an de sala te indragostesti de ea te asigur nu conteaza varsta eu am facut si la 11 ani 1 luna si dupa de la 14 ani pana acum am 15 jumate fac in fiecare zi :*

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani esti copilas mic si nu ai nevoie de sala.
Mananca sanatos si fa sport, ca sa te dezvolti frumos si armonios.

| marinel123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Taci pentru ca nu sti mai nimic boss daca vrei du te la sala nu are importanta varsta atat timp cat faci exercitile corect si cu greutatea corespunzatoare

| Violleta2022 a răspuns (pentru marinel123):

Baitel, la armata nu te pune sa faci exercitii de sala, ci militarie!

| marinel123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mult mai simple

| Cosmin86 a răspuns:

Cam la 15-16 ani e ok sa te duci.

La 12 ani corpul nu produce suficient testosteron ca sa pui masa musculara, oricat te-ai antrena tu, asa ca te duci cam degeaba. Mai bine faci un sport: inot, basket, arte martiale, ce vrei tu.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Nu cred eu știu și copii de 12 ani care fac sala dar în general faci sala de la 14 ani.

| UserNormal a răspuns:

Limita- varsta maxima pe care trebuie sa o ai. corect este: imi trebuie o varsta minima, sau ceva de genul