| Alexandru4225 a întrebat:

Am 12 ani și aș vrea și eu o "dietă" pentru a slăbi și un antrenament zilnic pentru abdomen.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Sbsbsb2001 a răspuns:

Daca chiar esti plinut si vrei sa slabesti lasa dulciurile in primul rand si bea apa nu suc. Gasesti pe Youtube exercitii pentru abdomen. Daca vrei sa faci muschi sau cine stie ce patratele ca sa impresionezi gagici mai asteapta pana cresti mai mare pentru ca risti sa ti se dezvolte gresit corpul.

| AlexG955 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, lasa abdomenele zilnice si mergi la alergat sau inscrie-te la un sport intens d.p.d.v. fizic.
O masina nu consuma combustibil daca sta pe loc, nu? Daca bagi prea mult, da pe afara, si in cazul oamenilor, se ingrasa.
In concluzie, fa sport, renunta la mancarurile inutile (snacks-uri, dulciuri, sucuri) si nu cauta solutii miracol sau rapide pentru ca nu exista happy