| Jia a întrebat:

Am 12 ani si vreau sa ma apuc de kickbox, credeti ca e o idee buna sa fac acest sport? Cam cat o sa invat pana la craciun (aproximativ)? Sunt din Pitesti si vreau sa ma duc la Aleph kickboxing club. Este o sala buna pentru a practica kickboxingul? Credeti ca este un sport de contact bun? Multumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AnastasiaK a răspuns:

Daca iti place, da, e o idee buna.

Depinde cat de des intentionezi sa mergi. Daca mergi zilnic, as spune ca in 2 luni o sa stii sa stai binisor in garda, o sa stii sa executi acceptabil loviturile de baza si probabil o sa inveti sa nu te mai sperii de lovituri. Cam atat se intampla in 2 luni...plus o conditie fizica medie.

Da, Aleph Kickboxing Club e ok. Si da, in mod clar este un sport de contact bun.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu cred ca te va accepta nimeni la box, la 12 ani. Esti inca foarte micut sa poti face acest sport.
Cat priveste invatatul in 2 luni a unui sport, este practic imposibil! Unora le ia ani sa invete tehnici si sa capete experinta in acel sport.