| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 13 ani, 1.60, 58 kg si pot ridica doar pana in gantere etc, 3 kg, de ce prietenii mei pot ridica mai mult, adica 5-6-7-8-10? Cum as putea sa ridic si eu mai mult sau sa am mai multa forta de fapt?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Unii se dezvolta mai repede, altii mai greu, iar fiecare din grupul vostru are o anumita capacitate, densitate a oaselor, genetica, asa ca nu compara unicitatea unui individ cu a altuia.

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.

| AndreeaRoman2019 a răspuns:

Pai incepi ușor, de la mic la mare. Faci exerciții cu 3 kg iar pe urma cu tot mai mult.Te vei obișnuihappy