| CORE55 a întrebat:

Salut, am 13 ani iar anul acesta mai exact prin aprilie as vrea sa dau la un club de fotbal(academie), nu o sa ii dau numele deoarece nu are rost. Bun, intrebarea mea este, daca dau probe si trec:
1. Ma inscriu pe loc sau dupa ce se termina scoala?
2. Care ar fi motivele pentru care as renunta dupa 1-2 ani petrecuti la o academie? Gen sa renunt la fotbal si sa imi petrec viata in continuare. (Adica accidentari, etc),
3. Slabesc cam 10kg cu alimentatie ok si exercitii cardio pana in aprilie? Sunt cam plinut, dar totusi am o viteza foarte buna, dar as cam vrea sa mai slabesc.

Dau funda pentru cel mai complet si bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| One25 a răspuns:

La primul punct nu stiu sa raspund dar de obicei unul renunta la un sport cand isi da seama ca nu e pentru el. De la distanta sunt toate frumoase si simple dar daca nu o faci cu placere nu are sens. Este greu sa slabesti 10kg in 4 luni si chiar periculos, eu am slabit odata cam atat in cam atatea luni dar nu mancam aproape nimic si mai si alergam. Oricum, cheia succesului este FOAMEA.