| anonim19328 a întrebat:

Salut am 13 ani Si nu pot sa fac nici o flotare, niște sfaturi cum sa ma apuc masa musculara? Am putina burta Si cel mai gras sunt în partea dintre genunchi Si. Talie.Niște sfaturi cum sa prind masa musculara repede Si cum sa ard partea mai în jos de talie? Am 78 kg Si 1.75

3 răspunsuri:
| Ionut_Cojocaru_1999 a răspuns:

Prima data ar trebui sa incepi cu runningu' ( alergatul), in fiecare zi sa alergi 500m, sa mananci cat mai des fructe, legume, sa mai lasi dulciurile, apoi o sa poti sa faci cateva flotari,,,,, iar incet, incet vei reusii! Dar daca vrei mai mult sa te duci la sala! De acolo te vei descurca tu!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionut_Cojocaru_1999):

Muschi cu fructe si legume? Vrei sa spui CARNE multa, branza, oua, peste, migdale, nuci, caju.

| Viculecika a răspuns:

Buna,Iti recomand sa joci 2 ore in fiecare zi fotbal asta te va ajuta sa aduni masa musculara la picioare, dar pentru toti muschii iti recomand inotul acolo lucreaza toti muschii.Si nu uita de mesele principale consuma cit mai mult carne,peste, oua, lactate, si desigur multe fructe si legume, 2kg de apa pe zi de dorit, bafta.