| George200200 a întrebat:

Salut, am 14 ani, 1.79 inaltime, 63 kg si m-am apucat recent de sala. Din cate am auzit exercitiile precum impinsul la presa, geno, ridicari cu greutati deasupra capului(im general exercitii care pun presiune pe coloana) imi pot afecta cresterea. Vreau doar sa stiu daca este adevarat.

Răspuns Câştigător
| Al999 a răspuns:

Este adevarat, daca faci cu greutatii exagerate.
Daca faci cu greutatii mai usoare nu vei avea nici o problema.
Eu fac sala de un an jumate si folosesc foarte mult exercitiile acelea insa nu am vazut o oprire a cresteri mele.