| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si 52 kg si am burta (nu prea mare) si as vrea sa o dau jos.
As vrea si eu niste exerciti care m-ar ajuta sa slabesc dar si o dieta.
Am renuntat sa mananc dulciuri si numai mananc dupa ora 7 seara.Mananc 3 mese pe zi si o gustare pe la ora 16.
Ma gandesc sa ma apuc de sala sa mai pun niste muschi pe mine. Ce ziceti?
Si imi puteti da un program cum sa slabesc: adica abdomene,flotari, genuflexiuni...
Exercitii care m-ar putea ajuta sa dau niste kilograme jos.

~Multumesc aniticipat~

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Daca vrei sa te duci la sala iti voi da un program :
Luni : Spate
Marti : Piept
Miercuri pauza(am un program incarcat si de aia fac pauza)
Joi : Picioare+umeri
Vineri : Brate

Dieta : Dimineata poti manca o omleta din 2, 3-4 oua, fulgi de ovaz, un baton proteic il poti lua de la sala, un shake proteic

Pe la ora 10 niste fructe

La pranz carne+ carbo(ce carne vrei tu,pui,curca,rata,vita) (carbohidrati, orez, mazare,linte,cartofi)

Dupa amiaza inca o masa la fel

Dupa antrenament iti recomand niste banane si un shake proteic migdale,nuci

Dupa antrenament la fel o masa bogata in proteine daca vrei mananci si peste(somon, macrou, pastrav) si legume
Iar seara niste lactate, branza, oua, iaruturi)

| Srians a răspuns (pentru SiLaS):

Mersi de ajutor.

| SiLaS a răspuns (pentru Srians):

Bafta! Spor la muschiwinking