| Riot181 a întrebat:

Am 14 ani si 56 de kilograme. Am facut acum 2 luni jumate un fel de haltera din bidoane umplute cu apa. Am inceput cu 8 litri apoi cu 14 si apoi cu 20. Cu 20 de litri faceam 30 de ridicari apoi le puneam in spatele capului si iar ridicam 30, apoi faceam tot 30 de flotari si abdomene. Asta de 2 ori pe zi timp de 1 luna jumate fara pauza intre zile. Acum vreau sa ma apuc iar. Cam cate ridicari cu bidoanele de 20 litri ar trebui sa fac si cate floti + abdomene sa fac timp de o luna? Ca sa se vade ceva muschiuleti la bicepsi si la tricepsi.

Răspuns Câştigător
| dZZanK a răspuns:

Iti dau un sfat.

Incearca sa umpli acele bidoane cu pamant si apoi baga apa cat incape. Astfel vor fi mult mai grele.

Succes!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Http://www.getfit.ro/......serie.html

Cand poti mai multe, maresti greutatea. Asta e planul.

| Ionutchelu a răspuns:

Pai incepe cu ceva mai putine pentru ca o sa faci febra musculara si sa faci din ce in ce mai multe pe zi ce trece ai sa vezi ca e bine. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionutchelu):

Antrenament zilnic = progrese LENTE si proaste. Greseli tipice de incepator