| AdriannMunsteanu a întrebat:

Salut,am 14 ani si as vrea sa imi recomandati un program.Am acasa 4 gantere 2 de 4 kg si 2 de 10 kg in special pentru biceps. Daca puteti va rog, sa imi dati niste sfaturi si pentru alimentatie etc.

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

La varsta ta o alimentatie normala cu cat mai putine dulciuri este perfect ok, daca nu ai deja probleme cu greutatea.

Nu`ti recomand sa faci un antrenament doar pentru biceps.Ori il faci complet, ori deloc.Musculatura trebuie sa fie intr-o oarecare armonie, pentru ca mai apoi sa nu traga aiurea de oase si sa ajungi la alte probleme.Cel mai bine insa ar fi sa practici un sport si sa lasi ganterele momentan.Incearca tenis sau inot.

| AdriannMunsteanu explică (pentru WaterDrop):

Am zis in special nu doar pentru biceps...

| DovleacTurbat a răspuns:

Daca antrenezi doar biceps n-ai sa ai in viata ta mana mare laughing.

| Vld_George_1996 a răspuns:

Ce inaltime/greutate ai?

| AdriannMunsteanu explică (pentru Vld_George_1996):

1.74 60 kg

| Vld_George_1996 a răspuns (pentru AdriannMunsteanu):

Poti incepe usor cu tractiuni/abdomene/flotari/genoflexiuni/fandari. repetari putine, serii multe. Ca sa foloseste gantera, poti face diferite exercitii si gasesti videoclipuri pe Youtube ca sa ai idee cum se fac corect