| Andrei9923 a întrebat:

Am 14 ani si jumatate si 1.69. M-am înălțat in ultimele 5-6 luni 3 centimetri. Credeti ca pana la 16 ani am sanse sa ating 1.75? Fac sport si o sa fac in continuare.

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu stiu daca pana la 16 ani fix dar pana la 18-20 ai sanse sa cresti chiar mai mult de 1.75. Oricum cresterea nu e liniara ci "in salturi", poti avea perioade de stagnare alternate cu perioade de crestere rapida. Eu intre 14 si 18 ani am crescut aproximativ 10 cm in total, in final am 1.70.

| florinflorescu a răspuns:

Cu siguranta ajungi, e varsta la care cresti cel mai mult. eu am crescut 10-12 cm intr-un an.