| Marcelian43 a întrebat:

Salut, am 14 ani si sunt putin cam grasut…62.
Am decis ca in clasa a9-a sa ma apuc de sala pentru ca vreau sa dau in politie.
Ce exercitii/dieta recomandati? Avand in vedere ca deja alerg pana la 4km pe zi.
Am avut ceva probleme si acum nu mai pot face nici macar o flotare...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa incepi peste 1 an, cand poti inceep azi?
Incepe cu o dieta usoara, doar elimininand din hrana ta zilnica: painea, dulciurile, pastele si sucurile.

| aXy99 a răspuns:

Gasesti destule programe de antrenament pe Youtube, important e sa te duci la sala si sa fii perseverent. Mananca mai putin, dar sanatos: legume, fructe, salate, carne slaba, iaurturi etc.

| Plato a răspuns:

Grija cu datul in Politie, ca poate nu iesi bine, mai bine dai la* Politie.

| oParadox a răspuns:

Pai in mare daca vrei sa dai la politie si sa mergi mai departe trebuie sa stii ca trebuie sa ai anumite inaltimii, si trebuie sa te acomodezi cu un program diferit. Examenele sunt destul de grele, parerea mea este sa incepi de acum, si sa incepi cu ceea ce ai nevoie si mai departe. Rezistenta, alergare de viteza asa ca te-as sfatuii sa te apuci de sala cat de curand.