| Adrian1331 a întrebat:

Am 14 ani, undeva pe la 70-75 de kg si 1.73 inaltime.As vrea ca din octombrie pana in noiembrie sa ma apuc sa cresc in masa musculara.M-ar ajuta 2 gantere de 5-10 kg fiecare?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da

| 1231242 a răspuns:

Da,dar trebuie sa incepi prin a face 5 serii a cate 3 repetari, pe parcurs crestii repetarile si scazi seriile, da stiu ca nu cine stie ce sa faci 3 repetari, dar trebuie sa incepi de undeva, nu-i asa? 1

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Fiind tanar, la varsta ta, tu inca esti in crestere! Daca vei lucra la musculatura ta, dezvoltarea ta fizica va avea de suferit! Te sfătuiesc sa mai scapi de cateva kilograme prin exercitii fizice si sport si sa ajungi la o masă corporală a inalatimii tale! Muschii trebuie antrenati cand ajungi sa fi cel putin dezvoltat(18 ani). Sanatatea e vitală! Meriti"a doua sansa"

| NameInUse a răspuns:

Da, pentru inceput sunt bune si cele mici.

| radu877 a răspuns:

Te ajuta cat de cat. eu ti-as recomanda sa tii un program strict cu ore fixe cand sa faci exercitiile. cauta pe Youtube ce exercitii poti face cu ganterele pe care le ai.