| Hujkribri a întrebat:

Am 15 ani, 75kg, 1.85 cm înălțime si fac sala de 4 luni.
As vrea sa iau niste suplimente proteice. Mă gândeam la iWhey 900 g. Ce părere aveți despre ele? Sunt bune? Își fac efectul? E bine daca iau o cupa cu 30 de minute înainte de antrenament SI o cupa după 10 minute de la antrenament? Daca puteți să menționați din alte informații despre proteinele astea.

7 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Nu mai luati tampenii de-alea, va vor face numai rau si muschii aia vor creste artificial nu natural. Mananca ce-i sanatos, nu-ti trebuie tampenii d-alea. Asculta-ma, stiu ce zic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andresso):

Serios? Muschii vor creste artificial? Singura metoda prin care poti pune "muschi artificiali" e prin implant chirurgical.

Esti COMPLET PARALEL cu domeniul, dar iti dai cu parerea, ca un roman care le stie el pe toate, nu?

| Andresso a răspuns (pentru Cosmin86):

Am parinte doctor, nene, tu nu stii ce-i cu viata ta, ia mai citeste carte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andresso):

Doctor de doi bani, ca majoritatea celor din Ro?

Si da, citesc carti de nutritie (+ reviste, seminarii, etc.) de peste 10 ani. Probabil parintele tau doctor, care pun pariu ca NU e doctor IN NUTRITIE, are multe de invatat de la mine.

Cand un doctor iti spune "muschi artificiali" e clar ca e un doctor CRETIN, REDUS MINTAL, care probabil si-a luat diploma pe "spaga".

Ia arata-mi tu UN ARTICOL (din peste 500.000 in domeniu), scris de UN MEDIC NUTRITIONIST, care sustine CRETINITATEA ta cu "muschii falsi".

Din 500.000 sigur poti gasi UN SINGUR ARTICOL.

| Ioana156 a răspuns:

Iti doresti o inima cu probleme? Mai bine astepti sa se faca vizibile efectele exercitiilor de la sala

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ioana156):

Ce legatura au suplimentele proteice cu inima? Nu sunt energizante.

| aXy99 a răspuns (pentru Ioana156):

Fara o alimentatie si odihna corespunzatoare nu vor fi vizibile efectele exercitiilor.