| Pr3d4t0r a întrebat:

Am 15 ani si 1, 61m si as vrea sa cresc putin in inaltime si putin mai mult in masa musculara (fara steroizi...). Imi puteti spune niste exercitii?

8 răspunsuri:
| Ada78 a răspuns:

Clar bascetul te va face mai inalt.Colegul meu care joaca baschet (e clasa a 4-a) are 10 ani si 1.61 cm tongue

| Pr3d4t0r explică (pentru Ada78):

Eu stau la sat si nu avem teren de sport! Eu vreau niste exercitii care merg facute acasa

| Ada78 a răspuns (pentru Pr3d4t0r):

Pai fa exercitii in fiecare dimineata (pe banda electrica, pe bicicleta etc.) Daca nu poti alergatul prin oras ar fi o optiune buna laughing

| xCeline a răspuns:

Apuca-te de baschet o sa te ajute cu inaltimea happy

| Pr3d4t0r explică (pentru xCeline):

Da dar eu stau la sat si na... nu avem teren de baschet! Ceva exercitii care se pot practica acasa

| xCeline a răspuns (pentru Pr3d4t0r):

Stai putin n-am inteles daca esti la sat nu poti juca baschet sau ce? majoritatea satelor au asfalt (ne-am mai modernizat si noi ) un cos il poti improviza si te apuci si joci ce mare filosofie? Ai impresia ca eu am stat la oras tot timpul? Culmea tot la sat am copilarit si sunt ani buni de atunci si am jucat baschet mai improvizat, mai mergeam la oras si jucam cum trebuie. Daca vrei poti... alergatul nu te ajuta sa cresti, tot ce inseamna sarituri contribuie la cresterea in inaltime dar degeaba te apuci sa sari ca nebunul prin casa ca nu e aceeasi chestie.

| Pr3d4t0r explică (pentru xCeline):

Eu am vrut sa incerc ceva lupte... karate, box, Ma ajuta cu ceva?

| xCeline a răspuns (pentru Pr3d4t0r):

Nu te ajuta cu ce vrei tu