| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si as dori sa-mi dezvolt musculatura bratelor si a abdomenului dar si sa scad in greutate sau mai bine zis sa elimin pe cat posibil grasimea. Ati putea sa imi recomandati exercitii, greutatile pe care ar trebuie sa le folosesc pentru brate, poate un regim. Trebuie sa mentionez ca am niste gantere de 20kg reglabile cu 5(4 bucati de fiecare) discuri de cate 0, 5 0, 75 2,3 2, 7 si 3 kg. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Pentru brate: flexii cu ganera
extensii cu gantera
flexii ciocan
tractiuni

pentru abdomen: cardio
ridicari din picioare

| lucian_2018 a răspuns:

Trebuie sa te incalzesti cu cateva exercitii cardio. Lucreaza tricepsul cel mai mult pentru ca este cea mai mare grupa de muschi. Pentru abdomen trebuie sa lucrezi in serie si repetari. Pentru slabit incearca sa alergi cat mai mult si sa faci abdomene cat mai multe.
Mai multe informatii iti dau in privat daca ai nevoie

| Cosmin86 a răspuns (pentru lucian_2018):

Pentru orice grupa ( nu abdomen ) lucrezi in serii si repetari ( maxim 8 repetari pe serie ).

| ravendem a răspuns:

Serbutanol + winstrol happy 6 saptamani... si cam asta ii happy ca sigur nu o sa faci nimic prin alimentatie! ca 99% din persoane vor sa slabeasca vor sa se defineasca vor sa puna musculkatura dar ei nu isi dau seama ca totul se face in bucatarie... prin ceea ce manci! controlul caloriilor!