| NoNameDDB a întrebat:

Am 15 ani si doar 1, 68 inaltime. Imi poate spune si mie cineva cum as putea sa mai cresc in inaltime? Nu stiu, exista vreo alimentatie pe care ar trebui sa o adopt sau ce exercitii fizice mi-ati recomanda? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hellboy96 a răspuns:

Inaltimea, la fel ca multe altele, depinde de genetică. Dacă asta e înălțimea ta nu ai ce sa faci. Nu poți tu fi un stâlp dacă tatăl tău e un pitic de gradina. (Scuze ca m-am exprimat asa, dar sper ca ai înțeles la ce m-am referit).
Sănătate!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea mă pricep la chestiile de genul, dar din câte știu exercițiile de stretching ajută.Dar 99% e vorba despre genă.Fă și tu un sport să te mai dezvolți.

| NoNameDDB explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameDDB):

Cu plăcere!

| Louys a răspuns:

Nu poti sa cresti peste limita ta, dar iti poti grabi cresterea.
Spre exemplu, daca faci inot, ajungi la inaltimea maxima pe la 17-18, in loc de 20.