| coadadematura a întrebat:

Salut,am 15 ani si jumatate si vreau sa imi fac muschi mai ales la abdomen,asta inseamna patratele etc.,dar ma cam impiedica un lucru ca sa arat cat de cat frumos, incepe sa imi creasca par pe burta si pe piept. Vreau sa stiu daca pot sa il fac sa nu mai creasca niciodata si cum?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Cand faci patratele PIERZI din masa musculara (la fel, cand pui masa musculara pierzi patratele). Ca sa ai si muschi si patratele trebuie sa ciclizezi cele 2 perioade (masa si definire)

2. Vrei sa arati ca o p**da fara par pe piept?

| mastadont a răspuns:

Nu ai cum. Doar dacă te razi constant, dar nu ția-și recomanda, o să crească mult mai des dacă faci asta.

| Xaya a răspuns:

Epilare cu laser. E scumpa dar te scapa definitiv de par.

| coadadematura explică (pentru Xaya):

Nu exista si alta metoda ca am inteles ca e scumpa si in plus nu stiu unde se face.

| Xaya a răspuns (pentru coadadematura):

Din cate stiu e singura metoda care iti face parul sa cada si sa nu mai creasca inapoi:/ In rest poti sa te razi sau sa folosesti creme speciale

| Ingognito a răspuns:

Daca vrei sa scapi de parul dupa piept si burta iti recomand sa folosesti crema depilatoare pentru barbati, desigur ai putea sa te si razi doar ca nu iei tot parul si se poate observa + ca crema depilatoare va face parul sa creasca mai grey decat rasul

| Chitaristul26 a răspuns:

Ce recomand e doar odata la 2/3 saptamani sa il razi. Pentru ca in afara de metoda mentionata precedent (cu laser), nu exista metoda sa scapi complet.

| Vasluetare a răspuns:

Http://bit.ly/2zR6Hjh tutorial despre cum sa te razi