| XAndrei105 a întrebat:

Salut, am 15 ani si mi-am cumparat creatina monohidrat si nu stiu cate grame sa iau pe zi, poate sa ma ajute cineva?

3 răspunsuri:
| Claudiu22200 a răspuns:

5g este recomandat se ia cu apa.
Dacă vei consuma, creatina ai nevoie sa consumi 3-4, litri de apa pe zi

| XAndrei105 explică (pentru Claudiu22200):

Dar uni spun la prima saptamana 15-20 de grame pe zi si dupa sa iau cate 3-5

| Cosmin86 a răspuns (pentru XAndrei105):

Aia se numeste "perioada de incarcare" si s-a demonstrat ca nu e necesara... doar forteaza aiurea rinichii, progresezi la fel de bine si fara.

p.s.: tu intai cumperi ceva si apoi intrebi cum se foloseste? laughing)