| Bloock a întrebat:

Salut, am 15ani, 1, 75 si 85 de kg si as vrea sa slabesc, ceva sfaturi? (am incercat sa ma abtin de la mancare, dar nu prea reusesc)

Răspuns Câştigător
| moonlight22 a răspuns:

Abtine-te de la mancarea uleioasa fripturi sau arsuri gen mananca piept de pui grill sau salata de varza ii super buna si te ajuta mult si daca nu poti sa faci asta abtine-te macar seara sa nu mai mananci cam dupa ora 6 deoarece atunci pui cel mai mult pe tine. Fa niste exercitii nu iti trebuie neaparat sala gen flotari abdomene geno. Sper ca te-am ajutat

| Bloock explică (pentru moonlight22):

Da, mersi mult de sfaturi! Presupune ca prima săptămână e mai grea laughing

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu trebuie sa te abtii de la mancare, ci doar sa mananci mai putine calorii decat consumi zilnic si sa faci ceva sport.

Du-te la sala si la un nutritionist care sa-ti spuna ce sa mananci.
N-o sa te lase sa rabzi de foame, ci doar o sa iti schimbe alimentatia.

O sa renunti oricum la paine, sucuri, dulciuri, shaorme, MC, KFC si restul. O sa iti dea o dieta sanatoasa prin care slabesti oricum, dar daca mai adaugi si sport o vei face mult mai repede.

| Bloock explică (pentru Ineys):

Mda, eu stau la țară, si nu sunt Fast-Food-uri si nici sala. cea mai apropiata sala e la 15km si nu am timp (sunt la liceu si nu îmi permite timpul)