| Linca_Mihaita_1994 a întrebat:

Am 16 ani, 1, 77-1,79 am 65 de kg, vreau sa iau creatina, cand este mai recomandat dupa sala ( fix cum ies) sau inainte? Fac sala dimineata, cineva care stie sa-mi explice mai detaliat despre creatina si cand este recomandat sa o iau?

2 răspunsuri:
| Yon1470 a răspuns:

E bine sa nu iei deloc si sa faci natural, chiar daca pui mai greu pe tine, esti tanar si cu multa munca o sa ajungi cum vrei tu.

| Supremuss a răspuns:

Este bine sa iei si inainte si dupa daca vrei rezultate mai bune, poti incerca o perioada de incarcare in prima saptamana sa iei 20 de grame pe zi si apoi sa o reduci la 5-7 grame numa sa ai grija la cantitatea de apa care o bei deoarece daca nu bei destula poti avea probleme cu rinichi