| LiviuPaul a întrebat:

Am 16 ani, 76 de kg si fac sala de 2 ani. Cu toate ca am patratele, burta este "dilatata". Cand stau normal se vede ca si cum as avea burta (nu mare, dar mai mare putin decat pieptul), iar cand ma incordez mi se vad patratelele. Cauza este mancatul foarte mult? Se poate rezolva problema chiar daca continui sa fac masa musculara, sau macar daca ma apuc de definire?

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Sau ai o forma de rahitism si asa arata cutia ta toracica. aceeasi chestie o avea si Arnold. daca te uiti atent vei vedea ca are cutia toracica iesita putin in exterior, dar pieptul imens o face sa para mica.

orii ai luat steroizi si e normal de ce suferi tu

| LiviuPaul explică (pentru JohnnyBi):

Nici una nici alta. Pana acum ceva timp n-am avut aceasta problema(cel putin n-am realizat). Se poate rezolva cumva?

| JohnnyBi a răspuns (pentru LiviuPaul):

Distensie abdominala parca se numeste. singura solutie e un piept impresionant sa iasa abdomenul mai putin in evidenta. tine de structura ta anatomica. get used to it cum sa spun...nu poti sa remodelezi anatomic sistemul osos sau muscular

| vocea a răspuns:

Da este normal, multi culturisti sunt in aceeasi situatie, ma refer la culturisti de nivel international, nu are treaba mancatul

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Patratelele se vad si la 13 -14 % body fat, se vad vag, dar tot se vad. fa 3 luni masa, 3 luni definire

| LiviuPaul explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Mie mi se vad foarte bine 4... Ok. Mersi de sfat.