| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, aproape 1'80 si in jur de 60 kg (poate mai putin) si vrea sa pun masa musculara, dar parca in ultimii 2 ani in loc sa pun parca am luat. Acum 2 ani am ajutat un prieten cu niste marfa la magazin, mai m-am dezvoltat, dar dupa am fost sedentar si nu am mai facut prea mult efort.
Si plasele de la magazin sunt mai grele, si luam una intr-o mana una si inca una in cealalta. Acum abia pot sa car una laughing
Sala nu vreau sa fac, nu ma atrage conceptul ala si in orasul meu am doar una si multi de acolo sunt pastilati si nu vreau sa am tangente cu oameni d-astia.
Si m-am gandit sa fac acasa niste exercitii (stau la bloc). Ce exercitii imi recomandati, dar sa nu deranjez vecinii, dar ei cand urla prin casa nu prea mai conteaza).
As vrea sa dau la Politie, d-aia vreau sa mai pun masa musculara, ca nu ma intereseaza asa mult in rest.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Exercitii acasa = pierdere de vreme. apuca-te de sah

| aXy99 a răspuns:

Nu prea ai ce face acasa. Doar sa iti cumperi niste gantere si haltere. Poti face flotari, tractiuni, genuflexiuni, dar vei avea nevoie si de greutati. Vezi ca sunt pe Youtube multe programe. E greu fara sala si fara o alimentatie bine pusa la punct.
S-ar putea sa fie de treaba "pastilatii" aia, nu stii niciodatawinking