| Fili1705 a întrebat:

Salut,am 16 ani cu aproape 1.80 înălțime si 90 kg si vreau sa ma apuc de sport, in mare parte de sala, dar nu stiu ce sa aleg intre cardio si forta pentru ca as vrea si sa slăbesc mai întâi dar am inteles ca la cum sunt eu acum imi trebuie doar forta si o sa fie ok. (doar la coapse si abdomen e ceva mai mult strat adipos de asta si cu slabitu' =]]]) Daca cineva are experiența in domeniu sau măcar a fost in situatia a mea si a trecut peste sunt deschis la orice. Astept sfaturi/idei. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

La un antrenament faci 45 de min masa musculara si 15-20 de min cardio.