| Hbxtj a întrebat:

Salut, am 16 ani si am inceput de 3 zile sa fac in fiecare zi 100 de abdomene ca sa fac pătrățele, 100 de abdomene in fiecare zi influenteaza cresterea?

Răspuns Câştigător

Nu, dar nu ți-ai ales exercițiul bun oricum.
Pentru o mai bună vizibilitate a mușchilor drepți abdominali e necesară reducerea gradului de adipozitate de la nivel abdominal. Pentru asta ai nevoie de o nutriție adecvată și de efort fizic aerob, nu "abdomene".

| Hbxtj explică (pentru Unknownzgw):

"Aerob" Mai exact ce exercitii?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

DE CAND se fac patratelele cu abdomene? Cine ti-a zis CRETINITATEA asta de antrenamente?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta cresterea muschilor abdominali, cu putin, dar cel mai important e sa fii destul de slab ca sa se vada, si nu-i usor. Exista persoane foarte slabe natural care au patratele fara sa faca niciun efort fizic sau dieta, dar daca nu esti printre ei, mai ales daca in momentul de fata abdomenul tau nu e vizibil deloc, va dura cel putin 3 luni de slabit.

| ruddy a răspuns:

Odata ce lucrezi o grupa musculara, are novoie de pauza pentru a se recupera. Pe langa acest fapt, trebuie sa scapi de stratul adipos. Daca faci multe repetari, nu scapi de acel strat, iti trebuie o alimentatie cat mai buna.