| KiindOuiIle a întrebat:

Am 16 ani si înălțimea de 1.74, fac baschet de performanta si inot (6 ani de performanta acum pentru ca sa ma mentin)si vreau sa ma apuc de sala pentru a mai pune masa musculara.
Pe scurt intrebarea mea este, am vreo sansa sa ajung la 1.85? Tin sa mentionez ca am Alimentația buna si ore de somn 8 pe noapte + 2 ziua

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca tin cont de inaltimea pe care o ai acum si facand inot, ai mari sanse sa ajungi la inaltimea pe care ti-o doresti.

8 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Parerea mea este ca nu. Vorbim aici de 11 cm si chiar daca esti in crestere si mai faci si sportul pe care il faci, ma indoiesc ca poti sa cresti atat de mult. Daca aveai la 12 ani sa zicem inaltimea de acum, raspunsul era altul.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu, nici nu te apuca de sala. 1 sport de performanta, 1 de menținere si mai vrei si sala? Iti "decapitezi" sistemul nervos. Sala înseamnă antrenamente, mâncare și odihna. Ori mănânci cât unul cu vechime grea din branșă ori rămâi la ale tale. Ai 2 sporturi care-ti mănâncă destule calorii, la al 3 lea ca sa mai ai si rezultate... he he ori bagi ca ursu ori stai cuminte.

| KiindOuiIle explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu ce?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru KiindOuiIle):

Nu ai sanse reale.

| NuContNumele a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Bulanel, lasa-te de categoria asta, te depaseste. Vorbesti in necunostiinta de cauza, doar pentru inteligenta ta redusa, sportul, sala practic chiar te ajuta daca e facuta cum trebuie. O zi buna.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru NuContNumele):

Da, prietene. Sportul ajuta. Dar vorbim de 11 cm sau nu înțelegi romana? Sau la ce te referi? Sa practice 3 sporturi in acelasi timp? laughing ai intrat vreo data intr-o sala? Sau practici? O faci ca la carte? Daca raspunsul e nu, rămâi unde esti ca stai bine. Sa faci 2 sporturi destul de solicitante dintre care 1 de performanță și sa mai vrei si sala + REZULTATE. rolling on the floor. Pe lângă efortul fizic si alimentația enormă e vorba si de sistemul nervos "stresat" la maximum. Eu personal sunt nevoit in perioada de masa sa consum 3200 (incerc sa nu scad sub) de calorii si fac doar sala, fără alt sport, munca fizica. Da' el cu 3 sporturi? laughing

| NuContNumele a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

M-am referit strict la ce ai spus, nu mi-am dat seama ca te referi ca face el 3 sporturi, m-am grabit, datorez niste scuze.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru NuContNumele):

Nu face nimic. Baftă.