| Panteras a întrebat:

Salut,am 16 ani si merg la sala de fitness aproape zilnic,as dori sa evoluez mai mult,mai bine si mai corect pentru a face "muschi"
Am deja cateva luni de sala si as vrea sa stiu ce exercitii as putea face in continuare,adica ce exerctii(ordinea in care se fac) cate repetari pe fiecare serie, cum se fac si asa mai departe.
Am ajuns undeva la 80 de kilograme la impins la piept.
Vreau niste sfaturi, am 176 cm si 70 kg.
As mai dori o dieta care sa ma ajute sa fac "muschi" care sa nu fie costisitoare.
Mai bine spus un program de sala cu exercitii si un program cu ce sa mananc cat si cand.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Uite aici ce vrei:
http://www.culturism.ro/......amana.html

4 zile / saptamana = arhi suficient.

In sportul asta, mai mult = MAI PROST.

Faci zilnic = progresezi MAI LENT, nu mai rapid.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Muschi se fac facand sport, mancand carne de calitate superioara bogata in proteine bune, acuma cu sportul totul e sa faci pe seturi la maxim

| Stefytennis13 a răspuns:

Mănâncă cele trei mese in fiecare zi! Incearca sa nu mai mănânci dupa ora 7. .Fa 3 serii de cate 15:abdomene, flotări...fa la trx Exercițiile știute cate trei serii fiecare serii având 45 secunde(cronometreaza-ta)

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Stefytennis13):

Astea sunt sfaturi de pus muschi? Cand pui muschi mananci 5-6 mese pe zi.

Dupa ora 7 mai mananci INCA 2 sau 3 MESE CONSISTENTE!

Gen chiar si 5 fripturi pe zi.

Mai documenteaza-te copil mic.

| Catalin_Spanu_2001 a răspuns:

Pai...daca vrei sa faci 'muschi' de exemplu patratele.Trebuie sa ai o alimentatie cu carbohidrati si sa ai cel putin 5-6 mese pe zi ....alta metoda cred ca ar fi sa practici un sport, exemplu. Eu fac fotbal si nu am nevoie de sala si parerea mea este ca arat destul de bine, si sfat cand faci exercitii sa iei o pauza la 3-5 minute de 15 secunde

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Catalin_Spanu_2001):

Alt copil mic...

Cand faci patratele, PIERZI din muschi, NU pui.

Mai documenteaza-te copil firav inainte sa-ti dai cu parerea.

| Catalin_Spanu_2001 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce te doare pe tine de ce spun eu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Catalin_Spanu_2001):

Ma amuza cand copiii mici si firavi isi dau cu parerea...

Intai te documentezi si apoi comentezi.