| FriendsShow a întrebat:

Salut.Am 16 ani si sunt baiat. De o luna si ceva fac exercitii pentru biceps,triceps si umeri, de 5 ori pe saptamana, zilnic faceam exercitii si pentru biceps si pentru triceps si pentru umeri. M-am documentat si am aflat ca o grupa trebuie antrenata o data pe saptamana.Asa ca saptamana asta,marti,am facut doar umeri,miercuri doar triceps,vineri doar biceps, azi doar abdomen si maine picioare.Luni si joi sunt zile libere. Marti, miercuri si vineri antrenamentul nu a durat mai mult de 30-35 de minute.Am 2 gantere de 6 kg si 2 de 10 kg, insa fac mai mult cu alea de 6 kg pentru ca sunt incepator. Intrebarea este daca programul de acum pe care il am este bun,ca cel anterior nu era deloc bun, si stiu asta.

1 răspuns:
| EduardMarius a răspuns:

Nu este bun deoarece esti incepator si este prea mare volumul de antrenament. Poti incerca asa: Piept+biceps
Picioare+Abdomen
Spate+triceps
Umeri+ Trapez