| thecode1234 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma apuc de calisthenics. Ma poate ajuta cineva cu un program si cu niste sfaturi?

4 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Momentan la ce nivel esti? Ce fel de exercitii poti sa executi corect si cu cate repetari?

| thecode1234 explică (pentru AnastasiaK):

Am facut sala 3 luni, deci cred ca un nivel destul de ridicat

| Louys a răspuns:

Calisthenics nu inseamna sala, sunt unii mari cat un munte, si nu pot face nici o flotare.
Sala inseamna doar forta/rezistenta, chalistenics inseamna tarie mentala, dexteritate, tehnica.

Sfaturi nu am.
Programul vine asta:
O zi lucrezi bratele
O zi lucrezi abdomenul
etc.
Dar nu lucra brate mai multe zile la rand, sau orice alta parte a corpului, ca muschiul sa se odihneasca.