| AndreiToni2002 a întrebat:

Salut am 16 ani si vreau sa ma apuc de kickboxing. La antrenament o sa-mi sparga nasul? Daca ma trece direct la avansati pe mine ma mai invata tehnicile de baza? Si sparing-ul se opreste cand este cineva facut ko? Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Nu, n-o sa-ti sparga nasul, wtf?

Nu te trece nimeni direct la avansati pentru ca nu exista sport pe care sa-l poti invata fara sa stii baza.

Sparringul se opreste cand se termina repriza. Nu da nimeni atat de tare la antrenamente incat sa te faca KO.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te trece direct la avansati pentru ca ai 16 ani. Ai sa faci intai antrenamentul de baza.

| Cosmin86 a răspuns:

Eu am vazut si la avansati oameni care nu au nasul spart.