| AlexandruInu a întrebat:

Am 16ani si fac sala de cam 2 luni. As dori sa iau ceva proteine/suplimente ca sa pot avea mai multa energie ca sa pot trandpira mai mult. Problema e ca, cu dietele nu merge.

17 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Bea apa daca vrei sa transpiri happy. 2 luni de sala = 0. Energia vine din mâncare, învață sa manânci. La suplimente treci cand nu mai faci față cu alimentația ca de aia se numesc suplimente sa suplimenteze lipsurile din mâncare, nu cred ca ai ajung la nivelul in care mancarea nu-ti mai ajunge happy. Invata sa manânci, sa te antrenezi, odihna, apa, răbdare. Rezultatele pe care le visezi vin in ANI nu luni.

| AlexandruInu explică (pentru DovleacTurbat):

Zi.mi direct daca iau suplimente pentru arderea grasimilor dauneaza grav sau nu

| DovleacTurbat a răspuns (pentru AlexandruInu):

De ce dracu' mergi de 3 ori pe ZI la sala? Sau ai vrut sa scrii de 3 ori pe săptămână? Antreneaza tot corpul nu doar brate si piept. N-ai ce sa faci cu arzătoarele ca esti deja SLAB. Nu afecteaza atat timp cat îndeplinește ce scrie la modul de administrare, dar n-ai nevoie ca esti slab deja.

| Zoltan_Paljanos_1985 a răspuns:

Sunt foarte multe lucruri care contează dacă îți dorești să slăbești. Te întreb Câte kg ai, ce înălțime și care e programul tău zilnic?

| AlexandruInu explică (pentru Zoltan_Paljanos_1985):

Am 62kg 1, 75 si pot merge la sala de 3 ori pe zi. Am 2 mese pe zi. Eu lucrez intens brate piept si spate. Eu am ceva grasime pe abdomen si nu prea imi place.

| Zoltan_Paljanos_1985 a răspuns (pentru AlexandruInu):

Nu trebuie să iei nimic pentru arderea grăsimi părerea mea. Din câte știu la înălțimea de 1, 75 62 de kg e chiar puțin. Probabil faci supra antrenament, dacă mergi la sală de 3 ori pe zi. Ai un partener de antrenament, sau cineva la sală care te ajută?

| AlexandruInu explică (pentru Zoltan_Paljanos_1985):

Am grasime pe abdomen

| Zoltan_Paljanos_1985 a răspuns (pentru AlexandruInu):

Ok, păi și care e treaba dacă ai grăsime? happy O să mori cumva sau ce? happy

| AlexandruInu explică (pentru Zoltan_Paljanos_1985):

E o imagine urata

| Zoltan_Paljanos_1985 a răspuns (pentru AlexandruInu):

Măi sincer să fiu, nu te cunosc și nu știu, din ce mediu faci parte sau ce talente ai. Contează și imaginea, e adevărat, dar asta nu e totul. E bine că faci mișcare, dar trebuie, să o faci calculat cu răbdare, perseverență, și corect.

| AlexandruInu explică (pentru Zoltan_Paljanos_1985):

Nu merg de 3 ori pe zi. Ce dracu, 3-4 ori pe saptamana

| Razbunatorul a răspuns:

În primul rand proteinele te ajuta sa crești în masa musculara nu îți dă energie dacă vrei sa ai energie ia vitamine sau aminoacizi

| VladRaicu a răspuns:

Poti sa incerci My Protein. Poti sa vezi mai multe informati despre asta aici : https://www.youtube.com/watch?v=L1HtJTyK6Pg&t=1s
Si mi-a placut faza cu dietele nu merge. :))

| Omis a răspuns (pentru VladRaicu):

E corect cum a spus, pentru ca a scris "cu dietele nu merge(sa transpir, sa slabesc etc)", daca nu avea acel "cu" in fata era "dietele nu merg".

| AlexandruInu explică (pentru VladRaicu):

Dar am gasit ceva suplimente pentru arderea grasimii.

| AlexandruInu explică (pentru Omis):

Ce zic eu ce raspunzi tu

| Omis a răspuns (pentru AlexandruInu):

Nu tie ti-am raspuns, ci lui Vlad Raicu, nu vad de ce te-a deranjat asa laughing, pana la urma i-am spus ca ai scris corect, nu stiu ce ai inteles tu.