| SiZZer a întrebat:

Am 17 ani, 1.77 înăltime si aproximativ 57 kg! As dori sa ma "reapuc" de sala, am facut sala aproximativ 2 luni dar nu prea s-au vazut schimbări. Ce imi recomandați sa fac, sa mănânc?

6 răspunsuri:
| CosminBoss22 a răspuns:

Pai de mancat ar fi bine sa nu mananci doar shaorma si pizza si sa manci si salate si daca ai facut doar 2 luni nu se vad mari schimbari dar daca faci mai mult atunci o sa vezi si tu schimbarile si cam cate ore de sala faci pe zi?

| SiZZer explică (pentru CosminBoss22):

Faceam o ora maxim o ora jumătate

| Cosmin86 a răspuns (pentru CosminBoss22):

Muschi cu salate? apuca-te de sah

| alexalx9777 a răspuns:

Ca să pui masa musculară îți trebuie o alimentație echilibrată minim trei mese pe zi și două gustări, dar dacă ești slab îți trebuie să mănânci mai multe. Plus aș recomanda să folosești niște proteine un Whey dimineața pe stomacul gol și după antrenament. O creatină monohidrată, plus odihna Este foarte importantă și consumul de apă minim 2 l pe zi maxim 3, 5.
Să ai grijă la programul de antrenament să îl faci cât mai complexă ai poziția corectă și să faci cât mai corect exercițiile. Pentru masa musculară sugerez să faci cu greutăți mari să adaugi superseturi și drop seturi, și în două luni poți avea rezultate. Sunt antrenor de fitness dacă dorești mai multe detalii scrie-mi în privat.
Spor.

| SiZZer explică (pentru alexalx9777):

Ai Instagram sau ceva?

| alexalx9777 a răspuns (pentru SiZZer):

Alex.mirza am contul privat.