| qieiqpalz a întrebat:

Salut, am 17 ani 1.77 m si 88 de kg sunt in deficit caloric de vreo 1 luna si nu slabesc, mananc 2300 de calorii..My fitness pall zice ca am nevoie de 2700, oare sa mai scad? Si daca da, pana la cat?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inlocuieste jumatate din mancare cu APA, bauta imediat inainte de mancare!
Vei slabi sigur si sanatos.

| aXy99 a răspuns:

2700 kcal pentru definire? Cunosc culturisti care mananc mai putin rolling on the floor
Te duci la sala? Cat efort depui zilnic? consuma 1500-2000 kcal pentru a slabi.

| qieiqpalz explică (pentru aXy99):

Fac minim 15000 de pasi zilnic undeva la 13 km+ sala

| aXy99 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Ce faci la sala. Cate exercitii, la ce intensitate, cat % din forta, cate serii, cate repetari? Scade la 2000 kcal pe zi pentru o saptamana si asteapta rezultatele. Esti sigur ca nu consumi mai mult decat spui?

| qieiqpalz explică (pentru aXy99):

Pai 2300 sau 2400...la sala depinde de ce exercitii fac.dar am un prieten care ma ajuta si are vechime de 10 ani in sala