| Clau05Claudiu a întrebat:

Am 17 ani, 1, 80 m înălțime și greutatea mea variază la 53-54-55 kg.
Joc fotbal de vreo câțiva ani și profesionist de vreo 2 ani și jumătate.
De 2 zile m-am apucat și de sală pentru a vedea dacă pot să iau în greutatea. Prietenii mei mi-au spus că am arderi bune. Orice propunere e bine venită. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca faci fotbal atat de intens nu ai nevoie de sala, deoarece te epuizezi complet si pierzi din greutate.
La sala nu mergi sa te ingrasi, dimpotriva, mergi sa slabesti si sa-ti modelezi corpul.
Apuca-te serios de mancat si pastreaza doar fotbalul ca sa te dezvolti normal si sanatos.
Sala in cazul tau, este un rau de care nu ai nevoie, mai ales cand esti atat de slab.

| Clau05Claudiu explică:

Îmi poți spune cam ce să consum. adică mănânc cam orice dar nu știu, gen trebuie să fie un numit gramaj?
Pentru că înseamnă să am cam 4-5 mese pe zi, și vreau să stiu cam cât de consistente să fie. Că dacă aș putea să cumpăr proteine dar nu vreau să mi încarc corpul cu așa ceva, nu știu cât de sănătos poate să fie