| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Salut am 17 ani jumate sj 62 de kg si vreau sa ma apuc de sport stie cineva daca e bine sa alerg cate 5 6 km in fircare zi fara oprire si sa fac genoflexiuni /flotari si antrenament ca la ora de sport? gen o sa cresc in masa musculara? sau?

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca vrei masa musculara trebuie sa faci antrenament cu greutati, nu sa alergi si sa faci flotari laughing. Cea mai importanta e dieta, asa ca documenteaza-te putin pe Google, ca altfel o sa-ti fie greu.

| Ineys a răspuns:

Iti recomand antrenamentul 1 punch man! 100 flotari 100 genoflexiuni, 10 km alergati pe zi.

| xJuliusx a răspuns:

Nu forta. Nu alerga din prima zi 5-6 km. Incepe usor cu cateva sute de metri zilnic si incet, incet cresti distanta. Este bine sa frecventezi si o sala. Daca nu ai posibilitatea sa mergi si la sala, Poti face alergari, inot, greutati, flotari, genoflexiuni etc. Inca odata mergi progresiv si nu forta.

| DannyQ a răspuns:

Dacă tu vrei masă musculară și ai pus baza pe cardio, o sa pui masă... Genuflexiuni nu
,, genoflexiuni'' Dormi cât trebuie, mănâncă cum trebuie și cât trebuie și antrenează-te cu greutăți potrivite pentru tine și le mărești treptat.

| andreibogdan12 a răspuns:

Nu! Plan alimentar bogat in nutrienții respectiv proteinele + antrenamente intense la sala