| SpantaN123 a întrebat:

Salut, am 18 ani, 180 cm, 82 kg, m-am apucat de cateva zile de sala dar nu am un program dupa care sa ma conduc, am vazut multe pe internet dar nu stiu cum sa le conbin.
1.Am scoala, pot face de 3 ori pe saptamana sala si as vrea sa stiu cum sa combin antrenamentul
2. Vreau sa-mi iau niste suplimente/proteine, adica cu scoala asta nu prea mananc, mananc dimineata, ceva la scoala, dupa scoala ma duc la sala si apoi de cateva ori spre seara.
3. As vrea un program in care sa conbin 2-3 grupe de muschi pe zi.
Multumesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face full body workouts de 3 ori pe saptãmânã.

| FoundYouLover a răspuns:

Nu este nici un instructor de fitness la sala aia unde mergi? Vorbeste cu el despre asta si el sigur te va ajuta.

| CristianSotropa a răspuns:

Salut, eu fac sala de vreo 2 ani si acelasi program il folosesc si acum. lucrez peptul cu bicepsii, spatele (muschii dorsali) cu tricepsii si poti adauga aici si umerii daca zici ca nu ai timp mult. iar picioarele le fac singure, abdominali eu nu prea fac, ca aia ii lucrez cate putin indiferent de ce exercitii faci, conteaza dieta si ai sa vezi ca o sa ti apara. eu ii am si se vad chiar binisor. si de suplimente personal nu te sfatuiesc sa iei, natural e sfant si iti ramane corpul format chiar si atunci cand te lasi de sala, bineintele nu ca incainte ahah. suplimentele alea, proteine amino aicizi doar te umfla si cand nu le mai iei te dezumfli inapoi. asta a patit un prieten de al meu cu care mergeam la sala, e doar un business, acum depinde de tine ce obective ai si unde vrei sa ajungi

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristianSotropa):

Serios? Suplimentele doar te umfla? DE CAND? Eu cred ca le confunzi cu steroizii... proteina spre exemplu reface fibrele dupa antrenament, NU umfla nimic. Glutamina si BCAA la fel, pentru refacere.

Mai documenteaza-te.