| paint9 a întrebat:

Salut,am 18 ani,forma fizica mijlocie, cum credeti sa ma spal in fiecare seara adica fac baie cu apa rece ma va duce la bine? Am de acum 2 saptamini de cind practic asa ceva, chiar daca e iarna afara si la mine in camin (sunt student) nu e foarte cald eu ma simt bine si nu sint racit(paralel ma ocup cu sportul) astept parerea voastra )

Răspuns Câştigător
| Mariapetrupanainte a răspuns:

Daca nu ai avut pina acum reactii negative este bine, calesti organismul o sa fii mai rezistent in fata racelei numai ca trebuie sa fii si oleaca atent sa te adresezi unui medic din caz de ceva. Daca organismul se deprinde treptat cu apa rece atunci nu cred sa ai probleme numai daca nu ai un organism slab la imbolnavire.Calirea cu apa rece este foarte benefica stimulează activitatea inimii şi a întregului sistem circulator Ea are efect benefic asupra circulaţiei sângelui. uite aici mai multe informatii despre calire care o sa te ajute
http://cspchisinau.md/......rezistenei

1 răspuns:
| Yuliaa a răspuns:

Nu cred ca e bine sa te speli mereu cu apa rece fiindca ai putea raci la plamani sau te-ai putea imbolnavi mai rau!