| anonimbuc21 a întrebat:

Am 18 ani. Și îs foarte subțire la picioare laughing
Îs subțire în general ca am doar 55 de kg.
Ce exerciții pot face pentru picioare?

23 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Genuflexiuni cu haltera pe umeri (cel mai bun, clar), presa pentru picioare, fandari cu gantere in maini, flexii+extensii la aparat.

Si pe langa asta, trebuie sa mananci si multe proteine. Mananci MULT acum?

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Nu face nimeni muschi doar cu greutatea corpului, hai sa lasam prostiile.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Cresti la inceput. Tu ai 60kg, e irelevant.

Si dupa cum scrii, semeni cu unu care tot insista ca face el ciocane cu nu stiu ce gantera si mananca o pulpa de pui si creste, trebuia sa-l vezi ca sa razi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Depinde de genetic, sa zicem ca de la 85-90 incepi sa pui foarte greu. De la 100 deja e mega-greu sa pui.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Da, pana la 70 nu ar trebui sa fie prea complicat.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Tot cam 200-250 de grame. Incerc sa mentin 2gr/kg-corp.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Depinde de multi factori, cum ai zis si tu in postari anterioare: geneticul. Apoi restul: metabolism, stil de viata, etc. Progresul difera de la om la om.

Eu anul trecut am pus cam 3kg de muschi tot anul. Anul asta, deja stau in casa de 2 luni, lucrez de acasa, si nu prea am progresat. Dar macar dezvolt alte chestii: viteza, mobilitate, rezistenta, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Da, cam 10 ani. 3 antrenamente pe saptamana, uneori 4, depinde cat de repede ma refac dupa antrenamentele de arte martiale, daca nu ma refac pot sa fac si doar 2 de sala.

Pai mai vreau pentru ca vreau sa ajung la 100 happy

Si inca ceva, as fi putut progresa mai repede, doar ca la mine asta a fost mereu in plan SECUNDAR. In liceu si in facultate clar scoala era pe primul loc, apoi cariera. Muschii mereu au fost ceva secundar.

Cam intr-un an maxim o sa am si copil si atunci chiar nu o sa mai am timp de nimic, sa pun anul asta cat mai apuc laughing

| anonimbuc21 explică (pentru AngelErmin):

Mersi de ajutor băieți laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Mersi la fel, bafta!

p.s.: "eu sincer nu as face fata sa am un copil pe viitor", stai putin, ca ai 16 ani, vorbim cand ai 30, multi care ziceau asa in liceu acum au 2-3 copii laughing

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.