| zcRyseN a întrebat:

Salut, am 19 ani de abia impliniti si mi-am dat seama cam pe la 17 ani ca imi place foarte mult baschetul si l-as practica non-stop, m-am jucat mult pe afara de atunci, am urmarit meciuri, jucatori, tehnica lor, cum se antreneaza, dar eu nu am facut-o niciodata intr-o sala sau cu un antrenor. Acum intrebarea e daca e prea tarziu sa mai pot face asta la nivel profesionist pentru ca eu asta as vrea, tin sa mentionez ca locuiesc in Galati si antrenorii aici sunt cam inexistenti sau nu isi dau interesul si nu ajungi nicaieri, care ar fi rezolvarea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Hai ca am gasit eu echipa: CSM Galati:
https://sportgalati.com/baschet

Florin Nini, antrenorul de la CSM Galați

Mergi acolo si discuta cu anternorul echipei, sa te testeze si sa vada daca ai talent nativ si daca se mai poate lucra cu tine....ca nu se stie niciodata ce sanse ai. Succes!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inca se poate la varsta ta. Numai ca nu stii unde sa cauti.
Uite aici „debea".
https://phoenixgalati.ro/

| Violleta2022 a răspuns:

Este tarziu pentru tine sa poti face baschet la nivel profesionist fiindca esti "batran" sa inveti acum, ceea ce ai fii trebuit sa inveti la 10-12 ani cand sunt acceptati copii in cluburile sportive ca sa fie antrenati.

Dar poti juca la "amatori" ori de placere, daca ai prieteni care vor sa joace baschet cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt totusi curioasa, la Clubul Sportiv al Universitatea "Dunărea de Jos" Galați, nu mai exista echipa de baschet?

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești realmente BUN, nu e târziu, du-te la un club dacă ai ce arăta

| helpforyou a răspuns:

Imposibil nu ar fi sa recuperezi. Dar fara un antrenor si fara club sansele sunt extrem de mici.
Antrenorul va vedea la ce nivel esti si te va indruma in pregatirea ta, iar clubul ajuta la participarea la competiitiile sportive.