| fateoftheenemy a întrebat:

Salut.Am 26 de ani si sunt ectoform. In prezent iau Crea.Tor (creatina 2000% - si dupa aproximativ 1 luna de cand iau se vad rezultatele), dar as dori sa iau si proteine. Ce imi recomdandati?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand, ce alimentatie ai acum? Si inaltime/greutate. Fara asta NIMENI nu-ti poate recomanda suplimente (poate din burta, la nimereala).

| fateoftheenemy explică (pentru Cosmin86):

1.84, 65kg - Mananc cam orice de 3-5 ori pe zi si de regula mananc seara. Nu mananc cipsuri de fel, ciocolata si nici nu vreau sa aud de prajeli sau fast-food. In general mananc carne de porc sau pui cu cartofi la cuptor si ciorbe sau supe.

| Cosmin86 a răspuns (pentru fateoftheenemy):

Ok, explica-mi si mie CUM ar trebui sa-mi dau seama cate gr de proteina consumi zilnic (sau de carbo spre exemplu) din ce-ai scris happy

Daca nu esti capabil sa spui ce alimentatie ai, ceva atat de SIMPLU, cum o sa fii capabil sa te antrenezi corect la sala?

| Cosmin86 a răspuns (pentru fateoftheenemy):

Deci? Esti capabil sa spui ce mananci intr-o zi obisnuita, spre exemplu intr-o zi cu antrenament de saptamana trecuta (alege tu o zi).

| JusTPauL a răspuns:

Doar cu proteina n-ai sa crești, ai nevoie și de carbohidrați.
Dacă faci sala baga și gainer.
Cu alimentația stai bine, 3-5 pe zi e super.
Dar cred ca mesele tale sunt formate din, mere, pateu, cartofi prăjiți.
Orice ai manca la fiecare masa, dacă vrei sa iei în greutate dublează porta de mâncare la fiecare masa.