| Nookoo a întrebat:

Salut,
Am 28 ani,1, 88 inaltime si 100 kg.Fac sala de 12 ani.Am cam facut burta(96 cm in talie) si ma chinui de 3 saptamani sa slabesc prin dieta(low carbs fara dulciuri,sucuri,zahar, paine putina etc).Nu reusesc sa dau niciun kg jos sau vreun cm pe talie desi in trecut reuseam sau dau jos cam 3kg/saptaman,nu fac cardio ca nu imi place, vreun sfat/recomandare?

Răspuns Câştigător
| nao13 a răspuns:

Metabolismul se schimbă în funcție de stilul de viață. E normal ca în timp să arzi mai greu grăsimea corporală.
1. Cântărește mâncarea
2. Fă antrenament tip circuit (mai ales dacă nu îți place să faci cardio, deși 15-30 de minute de tip hit la cardio nu te omoară)
3. Ai grijă să te recuperezi (odihnă)
Pentru rezultate maxime trebuie să ai un echilibru între cele 3, deși sunt sigur că alimentația e problema ta

1 răspuns: