| Adrian1331 a întrebat:

Salut.Am 70 Kg la 1.73m si 13 ani.La anul vreau sa dau la Colegiul National Militar Tudor Vladimirescu din Craiova.Treaba e ca trebuie sa slabesc, sunt putin cam plinut...as vrea sa slabesc cam 5-10 kg si sa pun ceva masa musculara ca sa pot face probele sportive care suna cam asa : Traseul utilitar – aplicativ are o lungime de 90 m şi cuprinde 10 elemente, în următoarea succesiune: două sărituri în lungime, succesive, de pe loc; aruncarea a 4 mingi diferite la ţintă; tracţiuni la bară fixă(4):deplasare în echilibru, pe bănci de gimnastică; rostogolirea înainte din ghemuit în ghemuit pe sol; escaladarea unui obstacol – ladă sau cal de gimnastică; sărituri în spaţii marcate pe sol; târâre pe sub un obstacol; ridicare şi transport de greutăţi printre jaloane; alergare 25 m, asta e proba 1 si trebuie facuta in 1.25 minute, iar proba 2 trebuie sa alerg un km in 4 minute.
As cam avea nevoie de un set de exercitii pentru slabit care sa le fac cam 2-3 luni in fiecare zi si un set de exercitii pentru masa musculara care sa le fac dupa ce mai slabesc, si niste exercitii care sa le fac o data sau de doua ori pe saptamana ca sa pot face cei 1000 de metri.
As vrea sa mentionez ca nu pot face nici macar o flotare sau tractiune straight face.Si pentru asta vreau seturi de exercitii laughing)

1 răspuns:
| Dikki202 a răspuns:

Daca nu poti face nici o flotare cred ca ar trebui sa sa te orientezi catre altceva pentru ca nu se invata asa usor. Bafta oricum!