| atomStrings a întrebat:

am achizitionat de curand o camera sport eboda sj5000 cu card 32GB de 90Mb/s dar tot nu se vede clar imaginea desi am setat rezolutia la maxim...Help please

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:
- obiectivul (lentila) murdar sau zgaraiat (cel mai des intalnit)
- focalizarea senzorului optic dereglat (se repara doar la service)
- senzorul optic defect (se repara doar la service)

Prima data incearca sa steri lentila, din exterior, cu un betisor cu vata pentru urechi umezit cu spirt sanitar si stors intre degete.
Daca calitatea nu se imbunatateste, va trebui sa duci la service /garantie.

| RzV28 a răspuns:

Din pacate ti-ai ales o camera slaba din toate punctele de vedere. Iti spun din propria experienta, am avut o camera asemanatoare care filma groaznic, am incercat toate variantele dar degeaba, asta era calitatea ei. Nu ai ce sa te astepti la o astfel de camera, in primul rand o spune si marca. Nu te astepta ca sa functioneze la fel ca un sj5000 original, astea sunt chinezisme ieftine care incearca sa copieze camerele bune dar fara succes. Eu iti recomand daca ai luat-o de pe vreun site la care poti returna in 30 de zile si sa primesti banii sa o returnezi ca nu ai ce face cu ea.

| acidelic a răspuns:

Probabil ca e din cauza rezolutiei la maxim. Incearca un 720p si scoate filmarea pe un pc pentru a vedea rezultatul