| CosminSM a întrebat:

Am cumparat creatina, proteine si carbohidrati(dextroza). Cum mai bine sa iau, cata cantitate, de cate ori pe zi, dupa sau inainte de sala, sau cum combin creatina cu proteina sau carbohidrati cu proteina? Va rog doar ajutor, fara hate.

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Creatina - 5 g x 3/4 ori pe zi timp de 4-7 zile apoi zilnic 5-7 grame.
Dextroza - 10 g la 1 g creatina, dupa antrenament. Daca o iei inainte, te ia somnul.
Proteine - inutile.Mai bine le iei din surse naturale.

| CosminSM explică (pentru WaterDrop):

Daca am luat proteinele, de acum. Cum fac si cu proteinele?
Deci 20 g de creatina in total pe zi? Si nu conteaza daca ii dupa sau inainte de antrenament?