| StefanMadalin02 a întrebat:

Salut, Am cumparat o punga de creatina monohidrata de pe site-ul omerco suplimente si azi a fost prima data cand am loat 5g si am pus 400ml de apa peste ia si am observat ca nu se dizolva 100%, Intrebare mea este, daca asa trebuie sa se intampla sau nu este creatina buna? Multumesc si Daca puteti sa ma ajutati cu un Program de cresterea in masa musculara timp de 5 zile si sambata si duminica pauza(nu fac la sala fac acasa, am doua gantere reglabile haltera banca cu aparat pentru picioare pentru abdomen si suport pentru haltera banca se poate regla ma refer la unghiul de impins la piept Multumesc Frumos! descrierea mea inaltime 175cm - 60 kg

9 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Cam multa apa, 250-300 ar fi fost de ajuns.Si apa trebuie sa fie usor calduta pentru o mai buna dizolvare.Foloseste un shaker ca sa o agiti bine.

| StefanMadalin02 explică (pentru WaterDrop):

Shaker am folosit, dar daca pun creatine in gura si dupa beau apa este bine?

| WaterDrop a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Stii ca tehnic, atata timp cat ajunge acea creatina in stomacul tau, nu prea conteaza cum o bagi laughing Da`i bataie daca poti asa.

| StefanMadalin02 explică (pentru WaterDrop):

Multumesc pentru informati!

| WaterDrop a răspuns (pentru StefanMadalin02):

Ai grija totusi sa fie pudra pura, nu alte amestecuri. Poti risca arsuri la stomac in unele cazuri.Insista totusi sa o dizolvi in apa calduta, chiar daca dureaza mai mult.

| jon987654321 a răspuns:

Bagi direct in gura 5G si dupa bagi cu suc de mere clatesti bine gura si a intrat.

| hgcl a răspuns:

Creatina monohidrata niciodata nu se dizolva complet in apa.
Si ca sa stii, ea nu se dizolva in apa, ci in sucul gastric.

| AlexanderAlex1 a răspuns:

Salut, creatina se dizolva doar in stomac. Eu pun 5g in gura dupa dau cu apa.

| StefanMadalin02 explică (pentru AlexanderAlex1):

Voi incerc si eu asa, mersi