| Dima_Alin_1998 a întrebat:

Salut, am dat azi o tura cu bicicleta si mi s-a agatat din intamplare o ata la pinioane, am scos ata si se aude ud zgomot cand merge roata in gol in fata, dar in spate nu si cand nu dau la pedale. Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| GeorgianRaGe a răspuns:

Poti da bicicleta peste cap si sa dai din pedale pentru a vedea de unde ies acele sunete.

| Dima_Alin_1998 explică (pentru GeorgianRaGe):

Am facu asta, cred ca aparatoarea aia de la pinioane atinge acolo la pinioane, deoarece cand se invart si pinioanele nu se aude frecatul acela.