| Vng_David_A._1997 a întrebat:

Am doi pui de Amstaff(frați). Unul dintre ei este mai mare/dezvoltat. Eu ma gandesc ca poate a supt mai mult de la mama lui. Este posibil ca mai tarziu tot acel caine sa fie mai bine dezvoltat si mai mare sau vor creste amandoi la aproape aceeasi inaltime si greutate?

1 răspuns:
| Adylayo a răspuns:

Salut, in primul rand sa-ti traiasca! ador rasa aceasta de caine.
Daca este vorba de grasime, atunci amandoi vor creste la fel daca sunt hraniti in aceiasi masura, dar daca unul din ei este mai inalt fizic( are oasele mai bine dezvoltate ) sunt sanse ca acel caine sa creasca mai mare ca cel pitic cu toate ca nu o sa se vada mare diferenta, dar, situatiile de genul sunt rare, deci mai bine observi evolutia lor in timp, cat sunt mici totul e inselator, poate unul e mai nedezvoltat din cauza alaptatiei mai putin bogata fata de fratiorul lui...
Deci nu pot spune decat sa le urmaresti evolutia si sa tragi singur concluzii...